




Vintage 80s H. Moser Suede Leather Trousers in Brown
59.00 €
1 in stock
Description
These 80s vintage leather trousers by H. Moser are your ticket to suede nostalgia, ready to make your wardrobe more iconic than an old-school mixtape.
Features:
– five pockets
– zip closure
– 100% leather
– lined
Every item we manage is repaired and cleaned as necessary, ensuring it arrives in top condition.
Additional information
| Color | brown |
|---|---|
| Era | 80s |
| Clothing size | M |
| Components | leather |
| Featured style | Carrot |
| Featured material | Leather |
h. moser
Our model, Szonja is 173 cm / 67.5" tall and she's a size S.
Dry clean only
Labelled size: 38
| waist (seam to seam) | 36 cm / 14.0" |
|---|---|
| rise | 33 cm / 12.9" |
| inseam length | 75 cm / 29.3" |







