





Vintage Y2K Killah by Miss Sixty Star Top in Black
34.00 €
1 in stock
SKU: 33054
Category: Tops & Tees
Tags: 2000s style fashion, cyber grunge outfit, deadstock vintage, Killah Babe, made in Italy, Miss Sixty, oriental cut top, star printed, tokyo streetwear, y2k vintage clothing
Description
This Y2K vintage top from Killah by Miss Sixty is so star-printed, even your Tamagotchi might get jealous! Perfect for channeling your inner cyber grunge babe with an oriental cut that screams 2000s vibes.
Made in Italy
Features:
– 100% tactel
Every item we manage is repaired and cleaned as necessary, ensuring it arrives in top condition.
Additional information
| Color | black |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | S |
| Components | tactel |
| Featured style | Short sleeved |
Killah by Miss Sixty
Our model, Szonja is 173 cm / 67.5" tall and she's a size S.
Machine wash cold
Labelled size: S
| armpit to armpit (min) | 36 cm / 14.0" |
|---|---|
| armpit to armpit (max) | 43 cm / 16.8" |
| length | 49 cm / 19.1" |







