



Vintage 80s Velvet Thong Bodysuit in Black
34.00 €
1 in stock
Description
This 80s vintage velvet bodysuit is the ultimate flashback to a time when neon leg warmers and shoulder pads ruled the world.
Features:
– hook & eye closure
– 94% polyester, 6% elastane
Every item we manage is repaired and cleaned as necessary, ensuring it arrives to you in top condition.
Additional information
| Color | black |
|---|---|
| Era | 80s |
| Clothing size | L |
| Components | elastane, polyester |
| Featured style | Sleeveless |
| Featured material | Velvet |
Our model, Kisa is 180 cm / 70.2" tall and she's a size M.
Machine wash cold
Labelled size: L
| armpit to armpit | 38 cm / 14.8" |
|---|---|
| bust (max) | 96 cm / 37.4" |
| length | 77 cm / 30.0" |
Related products
-


Vintage 70s Coquette Lingerie Girdle Garters in White Lace
39.00 € Add to cart -


Vintage bodysuit 90s psychedelic flower cotton body
24.00 € Add to cart -
Sale!

Vintage Bra 90s Lace Lingerie in Beige
24.00 €Original price was: 24.00 €.16.80 €Current price is: 16.80 €. Read more -


Vintage Y2K Elle Macpherson Lace Bra in Yellow and Pink
39.00 € Add to cart