




Vintage Y2K Tiered Skirt Fairycore Maxi in Yellow
29.00 €
1 in stock
Description
Y2K vintage skirt for your cottagecore / fairycore outfits! With its stretchy waist and maxi length, this rayon beauty will make you feel like a 90s queen. Plus, you’ll be reducing your carbon footprint – and that’s always a good look.
Additional information
| Color | yellow |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | One size |
| Components | rayon |
| Featured style | Maxi |
| Featured material | Rayon |
Our model, Szedi is 170 cm / 66.3" tall and she's a size M.
Hand wash only
Labelled size: one size
| waist (min) | 70 cm / 27.3" |
|---|---|
| waist (max) | 100 cm / 39.0" |
| length | 77 cm / 30.0" |
Related products
-


Vintage Denim Skirt 90s Reworked Hand Painted Mini in White
37.00 € Read more -


Vintage Skirt 70s Floral Hippie High Waist Maxi Skirt
34.00 € Read more -


Vintage Cargo Skirt 90s Reworked Utility Denim Camo Mini
34.00 € Read more -


Vintage skirt 90s floral frill rose printed mini tube skirt
27.00 € Read more